Διαγωνισμός Μαθητικών Ενημερωτικών Εκδόσεων της ΕΣΗΕΑ

«Έγκριση του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθητικών Ενημερωτικών Εκδόσεων του Μορφωτικού Ιδρύματος της ΕΣΗΕΑ για το σχολικό έτος 2020-2021».

Σε απάντηση του με αρ. πρωτ. Φ.14Α /ΦΕΣΕ ΥΠ 8704 & ΓΓΑΒΕΕΕ 1356/Δ1 αιτήματος σας και λαμβάνοντας υπόψη το με αρ. 52/05-11-2020 Απόσπασμα Πρακτικού του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής (ΙΕΠ), σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνουμε τη διεξαγωγή του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθητικών Ενημερωτικών Εκδόσεων για το σχολικό έτος 2020-2021. O εν λόγω Διαγωνισμός, ο οποίος διοργανώνεται από το Μορφωτικό ίδρυμα της ΕΣΗΕΑ, απευθύνεται σε μαθητές/τριες της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (τάξεων Ε’ και Στ’ Δημοτικού) και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (τάξεων Α’, Β’, Γ’ Γυμνασίου και Α’ ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ., συμπεριλαμβανομένων των Μουσικών/Καλλιτεχνικών και των Εκκλησιαστικών σχολείων) της χώρας.

Σχετ. εγγρ.: Το υπ’ αρ. πρωτ. 152169/6-11-2020/Δ1 εισερχόμενο έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ

Συνημμένο: ένα (1) ηλεκτρονικό αρχείο