Μίλα Τώρα

Οι μαθητές/τριες του 5ου ΓΕΛ Σερρών υλοποίησαν δράσεις με το θέμα «ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ» που σχετίζονται με την παγκόσμια ημέρα κατά της ενδοσχολικής βίας και εκφοβισμού στις 6 Μαρτίου.

Επίσης οι δράσεις αυτές υλοποιήθηκαν στα πλαίσια του προγράμματος ψυχοκοινωνικής υποστήριξης, που οργανώνει το σχολείο μας σε συνεργασία με το Χαμόγελο του Παιδιού. Το σύνθημα «ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ» είναι η λύση απέναντι στην ενδοσχολική βία, το bullying και τον διαδικτυακό εκφοβισμό, ώστε να δίνεται πάντα η βοήθεια που χρειάζεται!!!

Οι μαθητές/τριες συμμετείχαν μια ταινία μικρού μήκους, μία αφίσα και ποιητικές δημιουργίες. Η φαντασία τους είναι πάντα ένας φωτεινός οδηγός ευαισθητοποίησης απέναντι σε τέτοιου είδους ζητήματα. Πολλά συγχαρητήρια!

Πατήστε εδώ για να διαβάσετε το άρθρο της μαθητικής ηλεκτρονικής εφημερίδα του 5ου ΓΕΛ Σερρών Εφηβική Φωνή