Ευχαριστήριο προς 5ο ΓΕΛ Σερρών για συμμετοχή στην 85η ΔΕΘ

Αγαπητοί μας,

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε το 5ο Γενικό Λύκειο Σερρών, 1ο Γενικό Λύκειο Σερρών, Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (ΕΕΕΕΚ) Σερρών, 1ο Επαγγελματικό Λύκειο Καβάλας. για τη συμμετοχή των μαθητριών με το έργο τους «ΠΑΙΣ- Ένα έξυπνο τετράτροχο ρομποτικό όχημα», στο stand του ΝΟΗΣΙΣ στην 85η ΔΕΘ.

Αρχικά η κατασκευή  παρουσιάστηκε με ιδιαίτερη επιτυχία τον Απρίλιο 2021 στο ΝΟΗΣΙΣ στο πλαίσιο του 13ου Μαθητικού Συνεδρίου Πληροφορικής.

Το ΝΟΗΣΙΣ επιβράβευσε την προσπάθεια και έδωσε το βήμα στις μαθήτριες ώστε  να το παρουσιάσουν τον Σεπτέμβριο του 2021 στο περίπτερο 7 της ΔΕΘ.

Η παρουσία των μαθητριών στην έκθεση ήταν υποδειγματική, ενώ η καινοτομία του έργου αποτέλεσε πόλο έλξης για τους επισκέπτες του περιπτέρου.

Το ΝΟΗΣΙΣ συγχαίρει τις μαθήτριες για την εργασία τους και τις παροτρύνει σε νέες μελλοντικές καινοτόμες προκλήσεις.

Τέλος, ένα μεγάλο ευχαριστώ στους εκπαιδευτικούς, καθώς και στις διευθύνσεις  του σχολείων  για  τη συνεχή υποστήριξη στα καινοτόμα έργα  των μαθητών – μαθητριών.

Με εκτίμηση,

Θανάσης Κοντονικολάου