Έναρξη σχολικής χρονιάς

Αγαπητοί γονείς σας γνωρίζουμε ότι :

Τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου θα γίνει Αγιασμός , διανομή βιβλίων και θα δοθεί το ωρολόγιο πρόγραμμα.

Οι μαθητές θα πρέπει να προσέλθουν στις 08:30.

Το self-test είναι υποχρεωτικό για τους μαθητές και τις μαθήτριες. Ειδικά για την πρώτη μέρα το self-test πρέπει να γίνει την Κυριακή 12/09/2021 και να δηλωθεί στο https://self-testing.gov.gr/

Βεβαίωση self-test οφείλουν να φέρουν οι μαθητές που δεν έχουν πιστοποιητικό εμβολιασμού (για τους μαθητές 12 ετών και άνω) ούτε βεβαίωση παρελθούσας νόσησης (τελευταίου εξαμήνου), οι εμβολιασμένοι μαθητές δεν δικαιούνται δωρεάν self-test,

ΟΔΗΓΙΕΣ για τα self test.

Το self-test θα πραγματοποιείται δύο φορές την εβδομάδα, Δευτέρα και Πέμπτη, έτσι ώστε οι μαθητές να φέρουν τη βεβαίωση του self-test Τρίτη και Παρασκευή.

Η δωρεάν διάθεση self-test από τα φαρμακεία γίνεται μόνο κατά τις εργάσιμες μέρες και ώρες, ώστε κατά τις διημερεύσεις και διανυκτερεύσεις να μπορούν να εξυπηρετούν έκτακτες ανάγκες.