Ενημερωτικές ομιλίες – συζητήσεις του 5ου ΓΕΛ

Το  5ο ΓΕΛ Σερρών σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης για τις Εξαρτήσεις και την Προαγωγή της Ψυχοκοινωνικής Υγείας «ΟΑΣΙΣ» Π.Ε Σερρών και τον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων του 5ου ΓΕΛ Σερρών συνδιοργανώνουν ενημερωτικές ομιλίες – συζητήσεις για γονείς με θέματα:

• «Επικοινωνώντας με τους εφήβους»
  • «Η διαχείριση των συναισθημάτων στην εφηβεία. Ο ρόλος των γονέων»
  • «Εφηβεία και όρια. Και οι έφηβοι θέλουν τα όριά τους! Ο ρόλος των γονέων»

Οι συναντήσεις θα πραγματοποιηθούν διαδικτυακά, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας webex του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου. Η πρώτη συνάντηση έχει προγραμματιστεί να υλοποιηθεί τη Δευτέρα, 25 Ιανουαρίου 2021, ώρα 18.00 – 19.30. Εισηγήτρια θα είναι η κυρία Φανή Καραγκιόζη, Ψυχοπαιδαγωγός, Επιστημονικό Στέλεχος «ΟΑΣΙΣ».

Οι ενδιαφερόμενοι γονείς και κηδεμόνες παρακαλούνται να δηλώσουν συμμετοχή στο σχολείο, ούτως ώστε να τους αποσταλεί ο σχετικός ηλεκτρονικός σύνδεσμος για να συνδεθούν  και να συμμετέχουν.

Φόρμα δήλωσης συμμετοχής :  πατήστε εδώ

Θα ακολουθήσει ενημέρωση για την ημερομηνία και την ώρα των 2 επόμενων συναντήσεων.