1ο Μαθητικό Διαγωνισμό «Ελληνική Οικονομική Ολυμπιάδα»

Έγκριση διεξαγωγής του 1ου Μαθητικού Διαγωνισμού με τίτλο «Ελληνική Οικονομική Ολυμπιάδα» του Κέντρου Φιλελεύθερων Μελετών-Μάρκος Δραγούμης (ΚΕΦΙΜ) για το σχολικό έτος 2020-2021.

Απαντώντας στο από 04-08-2020 αίτησή σας και λαμβάνοντας υπόψη το με αρ. 47/01-10-2020 Απόσπασμα Πρακτικού του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής (ΙΕΠ), σας ενημερώνουμε ότι εγκρίνουμε τη διεξαγωγή του Μαθητικού Διαγωνισμού με τίτλο «Ελληνική Οικονομική Ολυμπιάδα». O εν λόγω Διαγωνισμός, ο οποίος διοργανώνεται από το Κέντρο Φιλελεύθερων Μελετών-Μάρκος Δραγούμης (ΚΕΦΙΜ) σε συνεργασία με το τσεχικό Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής (Institut ekonomického vzdělávání–INEV), διοργανωτή φορέα της Διεθνούς Οικονομικής Ολυμπιάδας, απευθύνεται σε μαθητές/τριες Λυκείων όλης της χώρας. Η έγκριση δίδεται για το σχολικό έτος 2020-2021.

Σχετ.: το με αρ. πρωτ. 134819/Δ2/07-10-2020 εισερχόμενο έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ.

Συνημμένο: 2 ηλεκτρονικά αρχεία

ΕΓΚΡΙΣΗ 1ΟΥ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ `ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ`