Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος)

Αγαπητοί φίλοι του Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος, η δύναμη,  εκπαιδευτικών και γονέων, δοκιμάζεται καθημερινά με τη νέα πραγματικότητα της τηλεκπαίδευσης. Η δύναμη όμως αυτή ολοένα και αυξάνεται και έτσι όλοι προσαρμοζόμαστε σταδιακά στις νέες προκλήσεις με επιτυχία.

Σε αυτή τη νέα πραγματικότητα, σας ζητούμε λίγο από τον εκπαιδευτικό σας χρόνο για ένα ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΜΑΘΗΜΑ ΖΩΗΣ

Καλέστε γονείς και μαθητές να συμμετάσχουν από κοινού σε μια ξεχωριστή εκπαιδευτική ενέργεια. Διαθέστε μας 5-10 λεπτά για ένα μάθημα ζωής, μέσω της δικής ηλεκτρονικής πλατφόρμας και φωτίστε τις ζωές των λιγότερο τυχερών παιδιών. Εκείνων που μπορεί να βρίσκονται στα νοσοκομεία αυτά τα Χριστούγεννα.

Εκδήλωση ενδιαφέροντος:

Καλέστε μας στο 2109637667 ή γράψτε μας στο schools@makeawish.gr

Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τον Οργανισμό ή να μοιραστείτε πληροφορίες με τους μαθητές σας, επισκεφτείτε το Αστεροφροντιστήριο πατώντας ΕΔΩ.

ME TH ΘΕΤΙΚΗ ΓΝΩΜΟΔΟΤΗΣΗ ΤΟΥ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
Το Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) εκπληρώνει ευχές παιδιών 3 – 18 ετών που νοσούν από πολύ σοβαρές ασθένειες.

ΣΗΜΕΡΑ 205 ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΚΠΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ ΤΟΥΣ

Στοιχεία επικοινωνίας
Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος)
Γραμμή επικοινωνίας:210 9637667(εσωτ. 206, 209, 203)